Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2012

Ισόπαλο το ντέρμπι της Ανδαλουσίας

Πλήρης ισορροπία σημειώθηκε ανάμεσα στις Ρεάλ Μπέτις και Σεβίλλη στο ντέρμπι της Ανδαλουσίας που έληξε 1-1.

Άλλωστε αμφότερες οι ομάδες βρίσκονται στην μέση της βαθμολογίας του ισπανικού πρωταθλήματος και στο Benito Villamarin δεν καταγράφηκαν ιδιαίτερες διαφορές ανάμεσα σε αυτές.

Στο 26ο λεπτό ο Μπενάτ άνοιξε το σκορ με εκτέλεσε φάουλ, ενώ στο 41ο λεπτό ο Νεγκρέδο ισοφάρισε με κεφαλιά για την Σεβίγια.

Οι ομάδες μοιράστηκαν τις ευκαιρίες για όλο το δεύτερο ημίχρονο και μέχρι τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Πάντως, οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν για είκοσι λεπτά με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Φάτζιο με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ρεάλ Μπέτις: Κάστο, Ντοράντο, Κάνας, Νάτσο, Ισλιντορο, Ιρινέι, Μπενάτ (84' Μολίνα), Μοντέρο (60' Ποθουέλο), Χουάνμα (70' Σεβίγια), Σάντα Κρουζ, Κάστρο.

Σεβίλλη: Βάρας, Φάτζιο, Σπάχιτς, Ναβάρο, Αντούχαρ, Τροχόφσκι (60' Ράκιτιτς), Μεντέλ, Λούνα (72' Καθέρες), Νάβας, Νεγκρέδο (83' Ιμπουσούκι), Ρέγες.